Кохання до себе – важлива тема, з якої починається психологічна терапія. Бо усе в цьому житті дійсно починається з нас, нашого ставлення до своєї особистості, розуміння власних кордонів та справжніх бажань. Тож, як стати для себе №1?

Крок 1. Познайомся з собою

Спробуй швидко відповісти на питання: який твій улюбленний колір? а фільм? ким хотіла стати в дитинстві? яка твоя професія мрії зараз? що тобі потрібно для щастя? яка твоя фінансова ціль? якою бачиш себе через 10 років? які люди справді впливають на твоє мислення?

Мало хто з людей зможе знайти відповіді на усі ці питання одразу. Тому що ми мало знаємо про себе. Нас не вчили досліджувати себе. Ми досліджуємо будь-кого та будь-що, але не себе. А дехто з нас взагалі ставиться до себе гірше, ніж нейтрально.

Кохання завжди починається зі знайомства. Спробуй чесно відповісти собі на 30 питань. Поговори з собою, придивися до найголовнішої людини в своєму житті. Що можеш сказати про неї?

Крок 2. Прийми себе

Після того, як ти стала ближче до себе за допомогою питань, придивися уважніше. За що ти себе змогла б полюбити, якщо б була іншою людиною? Що б тобі не сподобалося? Які риси характеру або зовнішні переваги ти вважаєш сильними? А слабкими?

Подумай про це все. Далі підійди до дзеркала та знову подивися на себе. Спочатку ти робила це наче зі сторони. Тепер ти стала собою, ви – єдине ціле. Обійми себе та скажи, що приймаєш кожну частинку тіла та душі. Що ти така, яка ти є, і кожна риса – погана чи хороша – суттєва й важлива.

Лише той, хто кохає себе, здатен кохати інших

Крок 3. Довірся собі

Тільки ти одна знаєш про себе геть усе – навіть речі, за які соромно чи боляче. Згадай їх, дістань з підсвідомості. Тобі насправді не повинно бути погано перед собою, тому що саме тут діють закони повноцінного самосприйняття.

Кохання до себе – це про безумовність. Ти є, тому я тебе люблю. Ти достойна цього тільки через те, що народилася. Нагадуйте собі це постійно. Навчіться приймати власну любов як данність. Але не забувайте – воно працює тільки з собою. Від інших цього очікувати не потрібно.

Крок 4. Почуй себе

Тепер перейдемо до справжніх почуттів і бажань. На жаль, більшість з нас живе дивними переконаннями та нав’язаними думками. Ми бажаємо те, чого бажають інші, відчуваємо те, що краще для сторонніх людей. Забороняємо собі бути собою, а інколи навіть не знаємо, чого хочемо взагалі.

Існує безліч практик про те, як зрозуміти себе, почути власне Я. Ми проходимо їх упродовж 21 дня в просторі “Хто Я”. Кожен день ми виконуємо по 2 терапевтичні завдання на розуміння себе. Тому обов’язково приєднуйся до цікавих групових занять!

Крок 5. Полюби себе

Коли ми починаємо кохати іншу людину по-справжньому? Коли дізнаємося про неї майже все, проходимо з нею половину життя. Кохання – це те, що насправді приходить з роками, й воно значно відрізняється від пристрасті. Це сильне, міцне та безумовне почуття.

Отак і з собою – спочатку потрібно пройти усі стадії знайомства, зрозуміти потреби та бажання, стати одним чудовим Я. І тоді виникне кохання. І це буде надзвичайно круто, бо воно залишиться з тобою назавжди.

Лише той, хто кохає себе, здатен кохати інших.

Признавайся, чи кохаєш ти себе? Давай спілкуватися у коментарях!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.