З 24 лютого 2022 року в Україні почалася війна. Країна-агресор росія напала й відібрала в нас стабільне життя, до якого ми звикли. Що тепер робити? Як пережити наслідки війни? Ми приготували для вас 5 корисних відповідей у вигляді ефективних кроків.

Крок 1. Дай собі дозвіл

Перше, з чого потрібно почати, – це з дозволу. Запам’ятайте: все, що ви робите та думаєте – нормально (якщо не стосується дітей та тварин). Ви маєте повне право відчувати те, що відчуваєте. Жаль, відчай, біль, злість або ж щастя, радість, кохання.

Незалежно від того, що зараз відбувається у вашому житті, ви повинні проявлятися, не ховати власне Я, жити.

Кожна емоція є вашою реакцією. Ви не можете контролювати все, але можете дозволити собі бути собою. Якщо хтось помирає, а ви живете, вам залишається співчувати та жити далі без почуття провини. Якщо ж ви стали жертвою, ви маєте право злитися, плакати, звинувачувати інших. Робити все, що допоможе вам це пережити.

Крок 2. Уяви наслідки

Спробуйте обеззброїти долю. Просто спитайте себе: Що я зарах відчуваю? Чому? Що буде, якщо це станеться? І що буде далі? Наприклад, я боюся, що почнеться ядерна війна. Тоді не стане мене, не стане моїх рідних, не стане життя, яке я люблю та ціную. І тоді я не буду знати, що далі. Бо я не знаю, що буде після смерті.

Задавайте собі багато питань. Знаходьте найгірші наслідки, які можливі. Тоді мозок почне думати більш логічно, а не емоційно. Він почне розв’язувати загадки, що ви для нього приготуєте.

Коли ви почуєте свою відповідь на останнє питання, яке звучатиме як “що далі?”, ви матимете на руках докази того, що є два рішення будь-якої проблеми: або пережити її, або померти. В обох випадках немає сенсу боятися чи впадати в депресію, бо це нічого не змінить.

Живи!

Крок 3. Почни жити в моменті

Тепер перенесіть точку зору з власних думок на справжнє життя. На те, що є навколо вас, що існує у вашій реальності. Пошукайте улюблений колір навкруги. Тоді ви зможете побачити те, на що зазвичай закриваєте очі. Включіть приємну динамічну пісню, почніть танцювати. Дайте собі прожити хоча б три хвилини без відчуття небезпеки.

Звертайте увагу на співпадіння або речі, які здаються містичними. Робіть те, що бажаєте прямо зараз, не залишаючи на потім. Не робіть речей, від яких вам погано, або які залишають після себе щось неприємне в душі. Процитуємо одну епатажну “зірку”: “Живіть тут і зараз! Життя одне!” 🙂

Крок 4. Відволікайся, дій

Припустимо, що ми все одно помремо. Тоді яка різниця, що буде потім? Давайте робити щось зараз! Починати бізнес, розлучатися з тим, хто приносить біль, знаходити чоловіка мрії, купляти гарне дороге плаття або пити розкішне вино без привіда.

Спробуйте відволіктися від думок на дії. Зробіть щось божевільне для себе. Не бійтеся наслідків. Війна – це погана річ, але навіть вона має щось позитивне. Наприклад, вона дарує можливості жити для себе. Бо починаєш робити це, коли розумієш, що можеш померти в будь-який момент.

Крок 5. Пройди терапію

Психологічна терапія – ось ключ до власного Я. Найкращий варіант – то індивідуальні сесії з психологом. Але якщо це для вас наразі дорого, можна знайти психологічні групи. Колективна терапія інколи дає навіть кращій ефект.

Долучайтеся до нашого Хабу Трансформації “Оновлена Я” чи ХТО Я. Це групова арт-терапія з психологічним ухилом, яка допомогає зрозуміти, хто ви є насправді. Хто живе під стереотипами, нав’язаними установками, дитячими травмами та багато чим іншим.

Хочете до нас?)

Усі малюнки на сайті з інтернету. Шукаємо авторів! Якщо ви побачили друга або свій малюнок чи хочете надати свої шедеври для публікації – напишіть нам. З радістю це зробимо та дамо посилання на вас як на автора.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.