Кожен хоч раз питав себе, чому він не може просто взяти та зробити щось? Чи взагалі отримував від близьких неприємне прізвисько “ледащий”. Почекайте себе сварити! Приємна новина полягає в тому, що лінь – то захисна реакція організму. Та її можна позбутися.

Що таке лінощі?

Лінь виникає, коли мозок захищається від того, що перечить його усвідомленню про те, що правильно. Ми не хочемо щось робити, коли не маємо достатньої мотивації або не розуміємо, як взагалі працює та дія, яку від нас просять.

Мозок намагається протистояти складним спонуканням. Але він “проти” діяльності лише на перших парах, коли ще “не готовий”. Проте тіло швидко “схоплює” й підлаштовується під ситуацію, виробляючи потрібні гормони. Тому важкий лише перший крок. Далі – ноги наче йдуть самі.

Лінь – це захисна реакція, а не риса характеру

Як позбутися лінощів?

Спочатку потрібно зрозуміти, в чому причина лінощів. Якщо в тому, що ви дійсно не хочете робити щось через відсутність мотивації – не робіть. Або знайдіть ціль, яка вас влаштує.

Коли ж справа у тому, що мозок не розуміє, чого чекати від дії, зробіть наступне:

  1. Почніть від зворотного. Запишіть на аркуші паперу про все погане, що може бути, якщо не виконати потрібну дію. Приклад: Якщо я не займуся генеральним прибиранням, дім стане виглядати так погано, що я не зможу покликати в гості друзів та класно провести час. Коли речі валятимуться де завгодно, я не зможу знайти щось важливе для роботи та не виконаю її. А це означає, що не отримаю грошей. Пил та бруд можуть призвести до проблем із здоров’ям.
  2. Додайте мотивації. Тепер так само запишіть, але вже позитивні сторони свого світлого майбутнього. Опишіть результати від дії, яку важливо зробити. Приклад: Чистий будинок позитивно вплине на моє самопочуття та продуктивність. Я зможу зробити більше на роботі, отримати більше грошей.
  3. Доведіть мотивацію до максимуму або знайдіть компроміс. Спробуйте домовитись зі своїм мозком. Запропонуйте йому щось на кшталт “Сьогодні ми зробимо генеральне прибирання, а завтра я зроблю манікюр або замовлю собі смачний гарний торт”. Чим складніше завдання, тим масштабніше нагорода. Потіште себе!

Як бачите, домовитись із мозком можна. І це лише кілька універсальних порад. Ще запам’ятайте, що кожен організм індивідуальний, і, можливо, вам доведеться “умовляти” свою голову інакшими варіантами.

А як ви переконуєте мозок у важливості свого рішення?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.